25 sierpnia 2023

Recenzja [286] Vi Keeland, Penelope Ward "Park Avenue"

Witajcie na moim blogu! Jestem całkowicie podekscytowana, że mogę Wam opowiedzieć o książce, którą przeczytałam już jakiś czas temu. Dziś chcę Wam przedstawić recenzję "Park Avenue" autorstwa Vi Keeland i Penelope Ward. Ta książka wciągnęła mnie od pierwszych stron swoją romantyczną intrygą i nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Przygotujcie się na emocjonalną podróż w świat relacji, napięcia i skrywanych uczuć. Zapraszam!


Autor: Vi Keeland, Penelope Ward
Tytuł: Park Avenue
Wydawnictwo: Editio
Ilość stron: 400
Cena: okładkowa 44,90 zł, natomiast na empik.com znajdziecie ją już za 28,55 zł.

"- Chcę cię o coś prosić. (...)
- Jasne, co tylko zechcesz. Uśmiechnęła się.
- Liczyłam, że to powiesz.
- Co chcesz, żebym zrobiła?
- Chcę, żebyś mi obiecała, że będziesz walczyć o prawdziwą miłość."

"Park Avenue" to kolejna udana współpraca autorskiej dwójki Vi Keeland i Penelope Ward, która przynosi czytelnikom nie tylko romantyczne emocje, ale także ciekawą intrygę i nieoczekiwane zwroty akcji.

Fabuła skupia się wokół dwóch głównych bohaterów: Elodie Atlier i Hollisa LaCroix. Elodie, piękna i niezależna kobieta, pracująca jako detektyw w agencji detektywistycznej, przypadkowo spotyka Hollisa, bogatego i wpływowego mężczyznę o wyjątkowo aroganckich manierach. Ich pierwsze spotkanie nie jest zbyt przyjemne i zostawia po sobie napięcie, ale życie stawia ich w obliczu kolejnego spotkania, kiedy to Elodie staruje o pracę jako niania dla bratanicy Hollisa.

Początkowa niechęć między głównymi bohaterami stopniowo przeradza się w coś głębszego, coś, co zaskakuje ich oboje. Autorki zgrabnie przedstawiają rozwijającą się relację między Elodie a Hollisem, wplecioną w kontekst opieki nad małą Hailey. Między bohaterami rodzi się napięcie, które nie jest jedynie efektem fizycznego przyciągania, lecz także wzajemnego poznawania się i odkrywania swoich wnętrznych pragnień.

W "Park Avenue" obserwujemy, jak bohaterowie starają się ukryć swoje uczucia, stawiając na pierwszym miejscu różnice społeczne i osobiste obawy. To konflikt między tym, co serce podpowiada, a tym, co mówią normy społeczne. Autorki umiejętnie budują tę napiętą atmosferę, pozostawiając czytelnika z niecierpliwością oczekującego rozwinięcia wypadków.

Język użyty w powieści jest lekki i przyjemny, co sprawia, że lektura jest szybka i łatwa. Opisy miejsc i emocji są dostatecznie szczegółowe, by czytelnik mógł wczuć się w sytuację, ale nie przytłaczają tekstu. Dialogi są zabawne i pełne sprzeczności, co dodaje powieści charakterystycznego humoru.

"Park Avenue" to więcej niż tylko historia miłosna. To także opowieść o zmaganiach z przeszłością, obawami przed odrzuceniem i koniecznością stawienia czoła własnym uczuciom. Wprowadzając element tajemnicy i nieoczekiwanych zwrotów akcji, autorzy dodają powieści głębi i wciągają czytelnika do ostatniej strony. Warto sięgnąć po tę powieść, jeśli szukasz romantycznej opowieści, która nie unika trudnych tematów i emocji.

Ocena: 5,5/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli już przeczytałeś recenzję to napisz teraz coś od siebie, podziel się z nami swoją opinią na temat tej książki :)

Polub nas!