13 września 2023

Recenzja [292] Remigiusz Mróz "Zarzut"

Cześć, 
przed nami kolejna Chyłeczka. Zapraszam

Mogą być spojlery.


Autor: Remigiusz Mróz
Tytuł: Zarzut
Seria: Joanna Chyłka (tom 17)
Ilość stron: 488
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Cena: okładkowa 49,90 zł, natomiast na empik.com znajdziecie ją już za 28,83 zł.

"-Zordon...- podjęła cicho Chyłka.
-No?
-Pamiętaj, że ostatnie trzy litery w naszego zawodu są nieprzypadkowe."


"Zarzut" to kolejna już 17 część przygód Chyłki i Zordona, która wciąga czytelnika w świat prawniczych intryg, emocji i moralnych dylematów. Książka skupia się tym razem na sprawie bliskiej dla Joanny.

Fabuła rozpoczyna się od momentu, gdy znajomy ksiądz zwraca się o pomoc do Chyłki, prosząc o obronę przed poważnymi zarzutami. Joanna, wraz ze swym już mężem Kordianem aka Bakłażanem, decyduje się na podjęcie trudnej sprawy, mimo że sama ma wątpliwości co do niewinności duchownego. To podejście stanowi serce tej historii, bowiem autor bada temat wątpliwości moralnych, wierności i lojalności.

Remigiusz Mróz doskonale buduje napięcie w powieści, ukazując, jak złożona jest sprawa i jakie emocje wzbudza w głównych bohaterach. Czytelnik zostaje wprowadzony w świat prawnej rywalizacji, gdzie po jednej stronie stoją Joanna i Kordian, a po drugiej młoda i ambitna oskarżycielka, zwana "Chyłką prokuratury". Konfrontacja między nimi dodaje pikanterii całej historii.

Jednym z największych atutów "Zarzutu" jest styl autora. Remigiusz Mróz potrafi zgrabnie balansować między emocjami bohaterów, a jednocześnie dostarcza czytelnikowi merytoryczne informacje z zakresu prawa, co sprawia, że cała historia wydaje się autentyczna i przekonująca. Dialogi są błyskotliwe, a tempo akcji trzyma czytelnika w napięciu do samego końca.

Powieść "Zarzut" to nie tylko fascynująca książka, ale także refleksja nad trudnymi zagadnieniami moralnymi i etycznymi. Czytelnik zostaje zmuszony do zadania sobie trudnych pytań i przemyślenia, co zrobiłby na miejscu głównych bohaterów i przede wszystkim czy naprawdę doszło do tego wszystkiego.

Podsumowując, przetrawiłam co miałam przetrawić i jak dla mnie "Zarzut" to kolejny udany kryminał Remigiusza Mroza, który wciąga czytelnika w skomplikowaną i emocjonującą historię. Doskonale napisane postacie, zawiła fabuła i ważne kwestie moralne sprawiają, że książka ta jest nie tylko ciekawą lekturą, ale także pretekstem do refleksji nad własnymi przekonaniami i wartościami. Polecam ją wszystkim fanom gatunku oraz tym, którzy lubią literaturę, która stawia trudne pytania i pozostawia wiele do przemyślenia.

Ocena: 6/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli już przeczytałeś recenzję to napisz teraz coś od siebie, podziel się z nami swoją opinią na temat tej książki :)

Polub nas!